Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Parti porslin, 6 delar, Kina, 1700-1900-tal.

Fat, 31,5 cm. Matlåda i tre nivåer, diameter 10 cm. Ask, 9 x 6 cm. Två skålar på fot, diameter 12-13 cm. Ytterfoder, diameter 10 cm.

Nötta kanter. Nagg. Slitage. Fläckar. Glasyrmistor. Bränningssprickor.

Utropspris
2 000 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13