Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Christine Ödlund

(Sverige, Född 1963)
Christine Ödlund
(Sverige, Född 1963)

Christine Ödlund, "The Allotments".

Signerad och daterad 2020 a tergo. Duk 175,5 x 113 cm.

Proveniens

CF Hill, Stockholm.
Privat samling.

CF Hill, Stockholm, "Christine Ödlund, Systema Naturae", 14 februari - 28 mars 2020.

Utropspris
50 000 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Chef konstavdelningen, Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13