Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Jardinär, 1800-talets slut.

Jardinär, 1800-talets slut.

Fanérad med björkrot och valnöt. Intarsiadekor av blommor. Lister av mässing och gulmetall. Insats av zink. 38 x 25, höjd 17 cm.

Ställvis slitage. Torrsprickor. Smärre fanerskador.

Utropspris
2 000 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13