Oscar Kleineh, Segelfartyg och strandklippor.
Sign. Olja på pannå 20 x 27 cm.
Åldersrelaterat slitage.
Konst och hav. 23.9.-19.11.2000. John Nurminens Stiftelse.Oscar Kleineh 23.5.-7.9.2003. Åbo konstmuseum.