Louis Sparre

(Sverige, 1863-1964)
Louis Sparre
(Sverige, 1863-1964)

Louis Sparre, stolar, 6 st, tillverkare Aktiebolaget Iris. Omkring 1900.

Lackad ek. Bredd 44 cm. Sitthöjd 46 cm. Total höjd 97 cm.

Åldersrelaterat slitage. Repor. Märken.

Formgivare

Utropspris
1 800 - 2 000 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977