Ingeborg Lundin, vas, Ariel, "Ansikten", Orrefors 1975.
Fyrsidig med rund mynning, dekor av ansikten i auberginebrunt mot klarglas, signerad "ORREFORS Ariel Nr 100.E.5. Ingeborg Lundin", höjd 17,5 cm, diameter 12 cm.
Några repor. Ett smärre fotnagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.