Spegelbyrå, Oy Mobilia Ab, Finland 1920-tal.

Två draglådor och flankerande skåp. Mässingsnyckelhål. Framfötter med art déco-motiv. Bredd 118 cm, djup 47 cm, höjd 50 cm. Spegel med fasettslipat glas, 138x75 cm.
Totalhöjd 188 cm. Nyckel finns.

Byrån med märkbart åldersrelaterat slitage, repor. Ytskador på ställytan. Spegelramen med ställvist slitage. Nyckel finns.

Klubbat pris
120
1 265
137
Utropspris
200 EUR
Budhistorik (13 bud)
25 aug 2023 17:53
120 EUR
24 aug 2023 5:29
110 EUR
23 aug 2023 22:50
100 EUR
23 aug 2023 10:32
95 EUR
22 aug 2023 20:50
90 EUR
22 aug 2023 18:55
85 EUR
22 aug 2023 18:01
80 EUR
22 aug 2023 17:04
75 EUR
22 aug 2023 14:42
70 EUR
22 aug 2023 13:57
65 EUR
22 aug 2023 7:57
60 EUR
22 aug 2023 7:57
55 EUR
18 aug 2023 15:52
50 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492