Carl-Johan Boman

(Finland, 1883-1969)
Carl-Johan Boman
(Finland, 1883-1969)

Carl-Johan Boman, fåtölj, Oy Boman Ab 1930-tal.

Fast stoppad klädsel. Arm- och ryggstöd i trä. Bredd 65 cm, sitthöjd ca 39 cm, total höjd ca 100 cm.

Åldersrelaterat slitage. Restaurerad. Senare klädsel.

Klubbat pris
190
2 003
217
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (15 bud)
27 aug 2023 20:15
190 EUR
27 aug 2023 20:15
180 EUR
27 aug 2023 20:14
160 EUR
27 aug 2023 20:14
150 EUR
27 aug 2023 20:14
130 EUR
27 aug 2023 20:14
120 EUR
27 aug 2023 20:14
110 EUR
27 aug 2023 20:14
100 EUR
27 aug 2023 20:13
85 EUR
27 aug 2023 20:13
80 EUR
27 aug 2023 20:13
75 EUR
27 aug 2023 20:13
70 EUR
27 aug 2023 15:24
60 EUR
22 aug 2023 10:33
55 EUR
21 aug 2023 14:56
50 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977