Madeleine Pyk – en samling F769

Fåtöljer, ett par, sk "K-stol", 1930/ 1940-tal.

Fast stoppad klädsel. Arm- och benen i lackat trä. Bredd 60 cm, sitthöjd ca 40 cm, total höjd ca 80 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Senare klädsel. Helhetsintrycket är gott.

Klubbat pris
100
1 054
114
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (3 bud)
27 aug 2023 19:48
100 EUR
19 aug 2023 16:52
85 EUR
19 aug 2023 16:15
80 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977