Jan Pogorzelski, ljusstakar, ett par, silver, Warszawa, 1865.

Höjd 32 cm.
Den ena ljusstakens vikt ca 427 g, den andra med fylld fot.
Kontrollmästarstämpel Iosef Sosnkovsky 1865. Manscehtterna stämplade 84 och med Warszawas stadsstämpel.

Åldersrelaterat slitage. Ena manschetten med nedtryckt kant.

Klubbat pris
1 302
14 934
1 363
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
Budhistorik (17 bud)
29 nov 2023 18:06
1 302 EUR
29 nov 2023 18:06
1 252 EUR
29 nov 2023 17:50
1 202 EUR
29 nov 2023 17:44
1 152 EUR
29 nov 2023 17:43
1 054 EUR
29 nov 2023 17:43
1 004 EUR
29 nov 2023 17:40
922 EUR
29 nov 2023 17:32
902 EUR
29 nov 2023 17:31
881 EUR
29 nov 2023 17:31
861 EUR
29 nov 2023 17:02
820 EUR
29 nov 2023 17:02
800 EUR
29 nov 2023 16:47
740 EUR
19 nov 2023 19:46
720 EUR
18 nov 2023 9:47
700 EUR
17 nov 2023 17:40
620 EUR
17 nov 2023 16:15
600 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492