Bord, senempire, 1820-30-tal.

Bord, senempire, 1820-30-tal.

Mahognyfanerat. Tredelad fot med skulpterade delfiner. Ellipsformad skiva, längd 124 cm, bredd 81 cm, höjd 74 cm.

Enstaka smärre fanerskador.

Proveniens

Haiko Gård, Borgå, Finland.

Klubbat pris
580
6 629
611
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (6 bud)
29 nov 2023 16:32
580 EUR
29 nov 2023 16:32
560 EUR
29 nov 2023 16:31
540 EUR
29 nov 2023 16:31
520 EUR
28 nov 2023 14:18
400 EUR
17 nov 2023 21:13
30 EUR
Mikael Nygård
Mikael Nygård