Eero Järnefelt

(Finland, 1863-1937)
Eero Järnefelt
(Finland, 1863-1937)

Eero Järnefelt, Kvinnoporträtt

Sign.1922. Olja på duk 92,5x78 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
2 750
30 058
2 910
Utropspris
2 500 - 3 500 EUR
Budhistorik (16 bud)
8
29 nov 2023 16:43
2 750 EUR
29 nov 2023 16:43
2 650 EUR
27 nov 2023 20:51
2 500 EUR
27 nov 2023 20:51
2 400 EUR
27 nov 2023 20:50
2 300 EUR
27 nov 2023 20:50
2 200 EUR
27 nov 2023 20:50
2 100 EUR
27 nov 2023 20:50
2 000 EUR
21 nov 2023 14:40
1 900 EUR
18 nov 2023 17:51
700 EUR
18 nov 2023 17:40
260 EUR
18 nov 2023 12:39
234 EUR
18 nov 2023 10:24
110 EUR
18 nov 2023 9:10
100 EUR
18 nov 2023 8:52
50 EUR
17 nov 2023 19:40
35 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377