Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Edwin Lydén

(Finland, 1879-1956)
Edwin Lydén
(Finland, 1879-1956)

Edwin Lydén, Finsk gumma

Sign.1916. Olja på duk 44x42,5 cm.

Åldersrelaterat slitage.

"Röda Rummet", Åbo Konstmuseum, 21.1.-6.3.1988.

Klubbat pris
500
5 160
572
Utropspris
700 - 900 EUR
Budhistorik (4 bud)
25 nov 2023 21:25
500 EUR
25 nov 2023 17:42
420 EUR
21 nov 2023 19:49
400 EUR
18 nov 2023 19:18
300 EUR

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist konst, grafik och foto
+358 (0)50 410 1377

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13