Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Akseli Gallen-Kallela

(Finland, 1865-1931)
Akseli Gallen-Kallela
(Finland, 1865-1931)

Akseli Gallen-Kallela, "Konstutställning Skillnaden 2".

Litografisk affisch, 1906, signerad och numrerad 73. Passepartout 66 x 99 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ej examinerad ur ram. Mjuka veck.

Konstnär

Klubbat pris
3 005
31 012
3 438
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
Budhistorik (18 bud)
29 nov 2023 18:29
3 005 EUR
29 nov 2023 18:29
3 001 EUR
29 nov 2023 18:28
2 900 EUR
29 nov 2023 18:28
2 800 EUR
29 nov 2023 18:24
2 700 EUR
29 nov 2023 18:20
2 600 EUR
29 nov 2023 18:20
2 500 EUR
29 nov 2023 18:11
2 400 EUR
29 nov 2023 17:51
2 300 EUR
29 nov 2023 17:43
2 200 EUR
29 nov 2023 17:05
2 001 EUR
29 nov 2023 16:14
1 200 EUR
29 nov 2023 13:16
1 050 EUR
29 nov 2023 8:01
1 000 EUR
28 nov 2023 20:59
870 EUR
20 nov 2023 21:34
850 EUR
19 nov 2023 12:26
800 EUR
18 nov 2023 22:15
50 EUR