Vitrinskåp, 1800-talets mitt, möjligen Baltikum.

Glasskåp med hyllinredning. Faner av valnöt, skuren dekor, kvicksilverspegelglas. Höjd 162 cm, bredd 68 cm, djup 39 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Fanerskador. Torrsprickor. Nyckelskylten senare, nyckelhål saknas. Två senare glasrutor, senare kompletteringar. Nyckel saknas.

Klubbat pris
790
9 030
832
Utropspris
500 - 700 EUR
Budhistorik (25 bud)
29 nov 2023 18:30
790 EUR
29 nov 2023 18:30
770 EUR
29 nov 2023 18:27
750 EUR
29 nov 2023 18:27
750 EUR
29 nov 2023 18:24
730 EUR
29 nov 2023 18:24
710 EUR
29 nov 2023 18:21
690 EUR
29 nov 2023 18:21
670 EUR
29 nov 2023 18:18
650 EUR
29 nov 2023 18:18
640 EUR
29 nov 2023 18:15
620 EUR
29 nov 2023 18:15
600 EUR
29 nov 2023 18:14
580 EUR
29 nov 2023 18:14
560 EUR
29 nov 2023 18:12
540 EUR
29 nov 2023 18:12
520 EUR
29 nov 2023 16:39
470 EUR
29 nov 2023 16:39
450 EUR
29 nov 2023 13:55
420 EUR
29 nov 2023 10:21
400 EUR
28 nov 2023 16:29
350 EUR
25 nov 2023 11:55
260 EUR
22 nov 2023 13:05
240 EUR
19 nov 2023 16:41
220 EUR
18 nov 2023 8:56
200 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492