Madeleine Pyk – en samling F769

Unto Koistinen

(Finland, 1917-1994)
Unto Koistinen
(Finland, 1917-1994)

Unto Koistinen, "Munk".

Sign. -66. Olja på pannå 92 x 73 cm.

Smärre slitage.

Proveniens

Mika Waltaris samling.

Unto Koistinens retrospektiv utställning, 3.3. -31.3. 1968, Tavastehus konstmuseum.
Unto Koistinen, Minnesutställning, 1997, Helsingfors Konsthall.

2 500
26 325
2 871
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (6 bud)
20 nov 2023 22:25
2 500 EUR
20 nov 2023 10:54
2 400 EUR
18 nov 2023 17:54
2 000 EUR
18 nov 2023 10:30
1 000 EUR
18 nov 2023 9:55
110 EUR
17 nov 2023 18:08
100 EUR