Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Kai Kristiansen

(Danmark, Född 1929)
Kai Kristiansen
(Danmark, Född 1929)

Kai Kristiansen, skrivbord, Feldballes Møbelfabrik, Danmark, 1950/1960-tal

Fanerat med palisander. Sex lådor i fasta hurtsar. Längd 139, bredd 69, höjd 73 cm. Nyckel finns.

Ställvis slitage. Märken. Fläckar. Nyckel finns.

Utropspris
10 000 SEK
Om Cites

CITES-intyg medföljer

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13