Faten, signerade. Diameter 11 cm. Trälåda medföljer. Mått 12,5x12,5x7,5 cm. Kannor med klätt handtag, höjd 12 cm. En med buckla. Ask med lock, signerad. Längd 10 cm. Bucklor.
Bucklor.
From a Swedish private collection, the family lived in Japan, 1957-1971, thence by descent. This piece was purchased in Kyoto 1957.