Ask med lock samt bricka, lack. Japan, 1800-tal.

Dekor i relief av blommor. Brickans mått 22x22 cm. Askens diameter 17 cm.

Slitage, asken med skador.

Proveniens

Klubbat pris
500
44
46
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (6 bud)
14 apr 15:29
500 SEK
14 apr 15:17
450 SEK
14 apr 15:17
450 SEK
14 apr 15:15
400 SEK
14 apr 15:15
350 SEK
11 apr 12:20
300 SEK