Fat, ett par, porslin. Japan, tidigt 1900-tal.

Rik dekor i underglasyrblått med emaljfärger i röda, gröna och gula toner samt guld. Diameter 45 cm.

Något slitage. Smärre fläckar.

500
44
47
Utropspris
2 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
14 apr 19:02
500 SEK
14 apr 19:01
350 SEK
10 apr 21:16
300 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?