Tsuba, mei, Japan, Edo (1603-1868).

Rund tsuba av järn. Dekor av koppar och med förgyllning. Diameter 7 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
1 400
127
133
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
13 apr 8:05
1 400 SEK
13 apr 7:35
1 300 SEK
13 apr 7:35
1 201 SEK
12 apr 18:06
1 200 SEK
12 apr 18:06
1 100 SEK
9 apr 7:41
1 000 SEK
Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?