Arne Jones E1299

Fat, 2 st, samt rökelsekar, porslin Japan, 1800-tal.

Oktagonala fat med underglasyrblå dekor av en trädgård, 22,5 x 19 cm. Rökelsekar på tre ben i form av figurer, med underglasyr blå dekor av löv. Höjd 7 cm.

Slitage. Nagg. Glasyrmistor. Bränningsspricka.

Klubbat pris
300
28
33
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (1 bud)
14 apr 2024 14:32
300 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69