Madeleine Pyk – en samling F769

Hashimoto Okiie

(Japan, 1899-1993)
Hashimoto Okiie
(Japan, 1899-1993)

Hashimoto Okiie, Zenträdgård / Stenträdgård, 1962.

Träsnitt. Numrerad 33/70. Signerad, daterad 1962. Bildmått 54 x 42,5 cm. Totalmått inklusive ram 75 x 58 cm.

Ej examinerad ur ram. Något gulnad under passepartout. Passepartout med fläckar.

Klubbat pris
6 200
588
673
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
14 apr 2024 18:25
6 200 SEK
14 apr 2024 18:25
6 000 SEK
14 apr 2024 18:25
6 000 SEK
14 apr 2024 18:25
5 700 SEK
14 apr 2024 18:25
5 500 SEK
14 apr 2024 18:25
5 200 SEK
14 apr 2024 18:25
5 000 SEK
14 apr 2024 18:20
4 200 SEK
7 apr 2024 1:33
4 000 SEK

Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75