Utagawa Kunisada II (Toyokuni IV)

(Japan, 1823-1880)
(Japan, 1823-1880)

Utagawa Kunisada II, färgträsnitt, Japan 1800-talets senare del

Från serien:'Tosei mitate sanjurokkasen 當盛見立 三十六花撰 (Contemporary Kabuki Actors Likened to a Selection of Thirty-six Flowers). Vertikal ôban, tate-e: ca 35 x 24 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ej examinerad ur ram. Marginaler trimmade.

Klubbat pris
1 400
122
129
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (17 bud)
14 apr 16:36
1 400 SEK
14 apr 16:36
1 300 SEK
14 apr 13:02
1 250 SEK
14 apr 12:32
1 150 SEK
14 apr 12:32
1 050 SEK
14 apr 12:32
1 000 SEK
14 apr 12:13
950 SEK
14 apr 12:12
900 SEK
14 apr 12:12
900 SEK
8 apr 10:00
850 SEK
8 apr 9:59
800 SEK
8 apr 9:59
800 SEK
8 apr 9:59
750 SEK
8 apr 9:59
700 SEK
8 apr 9:59
550 SEK
8 apr 9:59
500 SEK
7 apr 23:42
300 SEK
Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46