Japansk regnhatt, Meiji (1868-1912).

Flätat bastliknande naturmaterial med foder av textil. Uttag för ansikte. Höjd 63, djup framifrån bak 40 cm.

Ställvis slitage, lösa/brustna trådar samt fodret med fläckar och skador.

Klubbat pris
1 800
157
166
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (9 bud)
14 apr 18:00
1 800 SEK
14 apr 17:59
1 700 SEK
14 apr 17:59
1 650 SEK
14 apr 17:58
1 600 SEK
12 apr 16:36
1 599 SEK
11 apr 19:36
1 499 SEK
8 apr 10:27
1 000 SEK
8 apr 7:51
900 SEK
5 apr 23:48
700 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69