Ytterfoder brons, Japan Meiji (1868-1912)

Hög relief med bland annat fåglar. Märkt undertill. Höjd 26 cm, diameter ca 37 cm.

Åldersrelaterat slitage. Smärre hål på sidans nederdel.

Proveniens

Enligt etikett: Elna Lallerstedt. Gåva, därefter arv i familjen.

Klubbat pris
2 600
236
247
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (9 bud)
14 apr 16:41
2 600 SEK
14 apr 16:41
2 400 SEK
14 apr 16:41
2 211 SEK
14 apr 16:40
2 200 SEK
14 apr 16:40
2 000 SEK
14 apr 16:40
1 900 SEK
11 apr 9:45
1 800 SEK
8 apr 19:42
850 SEK
6 apr 8:39
800 SEK
Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?