Vas, Japan, 1960/70-tal.

Vas, Japan, 1960/70-tal.

Stengods, blank glasyr i vitt och brunt. Rund, nedåt avsmalnande form. Signerad. Höjd 30 cm.

Smärre ytslitage. Glasyrmistor.

Enligt uppgift inköpt på Svenskt Tenn.

Klubbat pris
4 300
391
409
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (16 bud)
14 apr 10:07
4 300 SEK
13 apr 19:30
4 100 SEK
13 apr 19:30
4 000 SEK
13 apr 12:02
3 900 SEK
11 apr 20:12
3 700 SEK
11 apr 17:45
3 500 SEK
11 apr 17:45
3 400 SEK
9 apr 15:55
3 200 SEK
9 apr 14:03
3 000 SEK
9 apr 12:59
2 800 SEK
9 apr 8:20
2 600 SEK
9 apr 8:20
2 500 SEK
8 apr 18:19
2 400 SEK
8 apr 18:19
2 200 SEK
8 apr 15:06
2 000 SEK
8 apr 14:20
1 900 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?