Urna, porslin, Japan, 1900-tal.

Balusterformad. Imaridekor med motiv av tranor och pioner. Höjd 41 cm.

Smärre slitage.

Klubbat pris
3 250
295
314
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
14 apr 12:13
3 250 SEK
14 apr 12:13
3 050 SEK
14 apr 11:43
2 800 SEK
13 apr 23:27
2 600 SEK
13 apr 11:26
2 400 SEK
8 apr 21:04
2 200 SEK
8 apr 21:04
2 100 SEK
7 apr 9:29
2 000 SEK
5 apr 19:25
300 SEK
Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75