Penselbad och två amuletter, bowenite/steatite/kvarts, Kina, troligen 1900-tal.
Penselbad med dekor av qilin och ruyihuvuden, längd 11 cm. Amulett i form av lotusblad med guldfiskar längd 11 cm. Arkaiserande amulett i form av mytologiskt väsen, längd 12,5 cm.
Naturliga skiftningar i stenarna. Små nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor