Amuletter, tre stycken, sten, Kina, troligen 1900-tal.
Genombruten dekor, i band med lyckoknutar.
Blomsterkorg med pioner, längd ca 6,5 cm.
Fjäril och blomma, längd 8 cm.
Fenixfåglar och fladdermus, längd 6 cm.
Naturliga variationer i sten. Smärre obetydliga nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor