Madeleine Pyk – en samling F769

Byrå, stockholmsarbete i rokoko, 1700-talets mitt.

Trelådig byrå fanerad med valnöt, mahogny och fruktträ. Mässingsbeslag. Marmorskiva. Bredd 109, djup 56, höjd 82 cm. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Renoverad. Kompletterad. Låset kärvar. Nyckel finns.

Klubbat pris
10 000
949
1 086
Utropspris
15 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
24 feb 2024 21:34
10 000 SEK
22 feb 2024 11:55
9 000 SEK
16 feb 2024 19:29
8 500 SEK
16 feb 2024 16:54
8 000 SEK
Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703