Karmstolar, ett par, Sverige 1800-talets början, Empire.

Gråmålade. Skuren dekor i karmarna med stiliserade gripar. Sarg med dekor av palmetter och romber. Sabelformade ben. Sitthöjd 46, rygghöjd 86 cm.

Förstärkningar undertill
lagning med limning i övre hörnen ryggavslut.

Klubbat pris
15 000
1 423
1 629
Utropspris
20 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
24 feb 2024 20:35
15 000 SEK
24 feb 2024 20:35
14 000 SEK
24 feb 2024 20:34
12 000 SEK
24 feb 2024 20:34
11 000 SEK
24 feb 2024 20:34
10 000 SEK
24 feb 2024 20:34
6 000 SEK
24 feb 2024 20:34
4 000 SEK
16 feb 2024 21:10
1 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61