Madeleine Pyk – en samling F769

Kruka, fajans. Marieberg, 1700-tal.

Märkt med tre kronor. Maskaronhuvuden, dekor i blått av byggnader. Höjd 15 cm. Längd 21 cm.

Sprickor, lagning, nedslipad kant.

Klubbat pris
3 800
361
413
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
24 feb 2024 20:54
3 800 SEK
24 feb 2024 20:54
3 600 SEK
24 feb 2024 20:53
3 400 SEK
24 feb 2024 20:53
3 200 SEK
24 feb 2024 20:53
3 100 SEK
24 feb 2024 13:34
3 000 SEK
23 feb 2024 23:05
2 800 SEK
17 feb 2024 15:38
2 400 SEK
16 feb 2024 18:03
2 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02