Snusdosa, Nederländerna, 1700-tal.

Rektangulär med rundade hörn. Graverad dekor med scener ur Kristi liv. Längd 15,5 cm.

Slitage. Förtent lagning.

Proveniens

Proveniens Viveca Wehtje (född Trolle-Bonde).

Klubbat pris
300
29
33
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (1 bud)
19 feb 2024 8:37
300 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13