Adam Cleak, Bridport, golvur England omkring år 1800.

Fodral av mahogny. Signerad urtavla av mässing. Sifferring med romerska siffror. Pendel och lod. Höjd 210 cm

Skador. Ej genomgången. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Klubbat pris
1 800
171
195
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
24 feb 2024 5:16
1 800 SEK
19 feb 2024 8:17
800 SEK
Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703