Bordspendyl, Louis XVI-stil, Vincenti & Cie, Frankrike, sent 1800-tal..

Vit marmor coh förgylld brons. Emaljerad urtavla med målade blomstergirlander och arabiska siffror. Dekorerad med kolonner samt krönande jakttroféer. Urverket märkt Medaille D’Argent 1855. Bredd 37, höjd 60 cm. Pendel finns. Nyckel finns.

Ej funktionstestad. Ej genomgången. Nagg. Smärre slitage pch fläckar.. Nyckel finns.

Klubbat pris
2 000
194
222
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
24 feb 2024 19:13
2 000 SEK
24 feb 2024 19:13
1 600 SEK
24 feb 2024 19:12
1 500 SEK
24 feb 2024 19:12
1 400 SEK
24 feb 2024 19:12
1 300 SEK
22 feb 2024 22:16
1 200 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13