Madeleine Pyk – en samling F769

Omega, Constellation, Chronometer, armbandsur, 34,5 mm

stål (staybrite), hammarautomat, plexiglas, läderband, originalspänne, ca 1952

Caliber 354, Serienr. 13761550, Referensnr. CK 2652, Boetnr. 2652-3 SC

Åldersrelaterat slitage. Repor. Urverket fungerar vid katalogiseringstidpunkten, Bukowskis garanterar inte att urverket kommer att fungera i framtiden. Observera att urverket inte har testats för tidsprecision och kan behöva servas på köparens bekostnad. Klockorna har öppnats för att undersöka urverket, därför ges inga garantier för att klockorna är vattenresistenta. Potentiella köpare bör inspektera varje klocka för att försäkra sig om dess skick. För mer information, vänligen läs våra Köpvillkor.

Klubbat pris
8 200
779
894
Utropspris
9 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
26 jul 2024 21:13
8 200 SEK
25 jul 2024 9:03
8 000 SEK
24 jul 2024 17:42
6 750 SEK
19 jul 2024 16:46
6 300 SEK
19 jul 2024 12:53
6 000 SEK
Carl  Palmegren
Carl Palmegren
Ansvarig specialist klockor
+46 (0)739 40 08 23