Soffa, 1920-tal.

Soffa, 1920-tal.

Svart lackerad. Lös stoppad sits, Stoppad rygg. Blekrosa plysch klädsel.. Längd 229 cm, bredd 62 cm, sitthöjd 40 cm.

Åldersrelaterat slitage. Skada på benen. Flertalet större fläckar. Senare klädsel.

Utropspris
600 - 800 EUR