Brosch, 14K guld, med en ametist samt gammal- och rosenslipade diamanter, tidigt 1900-tal.

Gammalslipade diamanter totalt ca 0.40 ct.
Ametistens mått ca 17,2 - 17,3 mm.
Längd 86 mm.
Bredd 4 -21 mm.
Total vikt 12,5 g.
Intyg från Tillander medföljer.

Åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
740
8 281
782
Utropspris
700 - 900 EUR
Budhistorik (14 bud)
29 maj 16:16
740 EUR
29 maj 13:40
720 EUR
29 maj 13:40
700 EUR
29 maj 13:40
700 EUR
29 maj 13:39
680 EUR
29 maj 13:39
660 EUR
29 maj 13:31
630 EUR
29 maj 12:43
610 EUR
29 maj 12:43
600 EUR
29 maj 12:42
590 EUR
29 maj 12:42
570 EUR
28 maj 0:37
550 EUR
25 maj 10:30
160 EUR
24 maj 6:46
150 EUR
Ylva Sinkkonen
Ylva Sinkkonen
+358 50 305 2227