Ring, syskonring, 18K vitguld med två gammalslipade diamanter, totalt ca 2.20 ct. Med Intyg.

Diamanterna ca 1 ct samt ca 1.20 ct, färg och klarhet H/VS enligt intyg.
Stämplad KC, Kultacet Oy, Helsingfors 1988.
Storlek 18,75/59.
Total vikt 5,7 g.

Obetydligt ytslitage. Gravyr.

2 600
28 600
2 721
Utropspris
9 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (6 bud)
15 jun 18:18
2 600 EUR
15 jun 18:16
2 400 EUR
12 jun 6:36
2 300 EUR
12 jun 4:15
2 200 EUR
11 jun 20:44
2 100 EUR
8 jun 21:29
2 000 EUR

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Ylva Sinkkonen
Ylva Sinkkonen
+358 50 305 2227