Ring, syskonring, 18K vitguld med två gammalslipade diamanter, totalt ca 2.20 ct. Med Intyg.

Diamanterna ca 1 ct samt ca 1.20 ct, färg och klarhet H/VS enligt intyg.
Stämplad KC, Kultacet Oy, Helsingfors 1988.
Storlek 18,75/59.
Total vikt 5,7 g.

Obetydligt ytslitage. Gravyr.

Utropspris
6 500 EUR