Akseli Gallen-Kallela

(Finland, 1865-1931)
Akseli Gallen-Kallela
(Finland, 1865-1931)

Akseli Gallen-Kallela, "Kullervos förbannelse".

Signerad med dedikation och daterad 30/VI 1923. Linjeetsning 22 x 11,5 cm.

Gulnad.

Konstnär

Utropspris
2 400 - 2 800 EUR

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Alma Ahlroth
Alma Ahlroth
Assisterande specialist, konst
+358 (0)50 428 2146

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?