Matta, Antik Beshir, 275x145 cm.

Rikt mönstrad i mörkbrunblåmelerade färger, med stiliserad ranka av djur/insekter och medaljong i mitten.

Gamla lagningar, ställvis slitage. Helhetsintrycket är gott.

Utropspris
1 000 - 1 200 EUR