Juhani Linnovaara

(Finland, 1934-2022)
Juhani Linnovaara
(Finland, 1934-2022)

Juhani Linnovaara, "Nattens väktare".

Signerad J. Linnovaara och daterad -80. Gouache på papper. Bildstorlek 52 x 72 cm.

Ej examinerad ur ram. Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Köpt direkt av konstnären.

Utropspris
3 000 - 3 500 EUR

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Alma Ahlroth
Alma Ahlroth
Assisterande specialist, konst
+358 (0)50 428 2146

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?