Ingrid Dessau

(1923-2000)
Ingrid Dessau
(1923-2000)

Ingrid Dessau, matta, rya, ca 226 x 155 cm, signerad ID KLH

(Ingrid Dessau, Kristianstads Läns Hemslöjd) 1950-tal. Komponerad till Nordiska museets samlingssal.

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
12 000 SEK

Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?