Enzo Mari

(Italien, 1932-2020)
Enzo Mari
(Italien, 1932-2020)

Enzo Mari, pussel, 16 bitar, "Animali", Danese, Milano, Italien 1972.

I form av olika djur. Resin, totalt mått 34x24x3 cm. Originalkartong.

Kartong med ställvis slitage.

Utropspris
2 500 SEK

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1091. Skål, porslin. Transition, 1600-tal.
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
Aktuellt bud:
22 000 SEK