Firma Svenskt Tenn

(Sverige, Grundat 1924)
Firma Svenskt Tenn
(Sverige, Grundat 1924)

Firma Svenskt Tenn, fat, Stockholm 1932.

Tenn, graverad dekor, stämplad med änglamärket samt årsstämpel F8. Diameter 24 cm.

Slitage och patina.

Formgivare

Klubbat pris
550
49
52
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (6 bud)
13 jul 14:19
550 SEK
13 jul 14:18
500 SEK
13 jul 14:18
500 SEK
11 jul 21:00
400 SEK
10 jul 0:53
350 SEK
9 jul 15:54
300 SEK
Karl Green
Karl Green
Specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)700 07 94 25

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?