Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Klassiska antikviteter F757
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292

Liisa Vitali

(Finland, 1918-1987)
Liisa Vitali
(Finland, 1918-1987)

Liisa Vitali, ring och hänge, guld.

Hänge 14K guld, stämplad NW, N, Westerback. Ring, 18K guld, storlek 17,75/55,5. Hänge diameter ca 15 mm. Totalvikt 5 gram

Bruksslitage.

Formgivare

Utropspris
4 000 SEK

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Specialist Smycken
+46 (0)767 81 06 06

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13