Madeleine Pyk – en samling F769

Marika Mäkelä

(Finland, Född 1947)
Marika Mäkelä
(Finland, Född 1947)

Marika Mäkelä, "Tulipa Indian Chief".

Signerad Marika Mäkelä och daterad 2002 a tergo. Olja/pigment på duk. Diptyk 27x35 cm och 100x80 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Proveniens

Galleri Christian Dam, Köpenhamn.

Utropspris
3 000 - 4 000 EUR

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist konst, grafik och foto
+358 (0)50 410 1377