Kaffe- och teservis, 18 delar, porslin, Meissen, 1900-tal.

Polykrom dekor med förgyllda detaljer.
6 assietter, diameter 15 cm.
3 assietter, diameter 20 cm.
6 kaffekoppar med fat, kopparnas höjd 5,5, fatens diameter 12,5 cm.
3 tekoppar med fat, kopparnas höjd 7,5, fatens diameter 16 cm.

Ej förstasortering. Smärre slitage, märken.

Klubbat pris
22 500
1 962
2 053
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (43 bud)
24 mar 14:05
22 500 SEK
9
24 mar 14:05
21 500 SEK
24 mar 14:04
20 500 SEK
24 mar 14:04
20 000 SEK
24 mar 14:04
19 500 SEK
9
24 mar 14:04
19 000 SEK
24 mar 14:03
18 500 SEK
9
24 mar 14:03
18 000 SEK
9
24 mar 14:01
17 000 SEK
10
24 mar 14:01
16 500 SEK
9
24 mar 10:53
16 000 SEK
24 mar 9:19
15 500 SEK
9
24 mar 9:19
15 000 SEK
9
24 mar 9:19
13 000 SEK
24 mar 9:19
12 500 SEK
9
24 mar 9:19
10 700 SEK
24 mar 9:19
10 200 SEK
9
24 mar 6:32
9 700 SEK
24 mar 6:31
9 500 SEK
23 mar 17:44
8 200 SEK
9
23 mar 17:44
8 000 SEK
9
23 mar 17:44
7 700 SEK
23 mar 17:44
7 500 SEK
9
23 mar 17:43
6 700 SEK
23 mar 17:43
6 500 SEK
9
23 mar 17:43
5 700 SEK
23 mar 17:43
5 500 SEK
9
21 mar 16:57
4 400 SEK
21 mar 16:53
4 200 SEK
20 mar 17:32
4 000 SEK
8
19 mar 9:10
3 800 SEK
19 mar 7:35
3 600 SEK
19 mar 7:35
3 600 SEK
18 mar 21:25
3 400 SEK
18 mar 21:25
3 200 SEK
18 mar 16:00
3 000 SEK
18 mar 16:00
2 800 SEK
18 mar 15:58
2 400 SEK
18 mar 15:58
2 200 SEK
17 mar 2:47
2 000 SEK
15 mar 20:55
1 500 SEK
15 mar 20:18
1 100 SEK
15 mar 17:19
1 000 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38